, Okres przechowywania dokumentów 

Okres przechowywania dokumentów

PrzystanekLegnica

Temat: Powrót do tematu do kiedy przechowywać dokumenty
...lat od zakończenia roku)był o rok krótszy niż termin przedawnienia podatku, (5 lat od roku w którym upływa termin płatności=6lat od zakończenia roku) .obecnie terminy te są jednakowe i wcale nie jest to 6 lat dokładnie gdyż ordynacja przewiduje przerwanie i zawieszenie przedawnienia, więc dokumenty trzeba trzymać w pewnych okolicznościach dłużej.nie mogę ustalić jak się mają nowe przepisy do starych lat , czyli wg których przepisów liczyć okresy przechowywania dokumentacji jeżeli chodzi o lata 2002 i wcześniej, czy po staremu czy po nowemu, bo to różnica. Dlatego nie powiem wprost ile trzeba trzymać dokumenty z 97-ja w każdym razie trzymam jeszcze.Starałam się pisać jasno, ale jak cos nie roumiesz to pytaj, wytłumaczę.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=4445Temat: Gdzie szukać - dowód osobisty
Okresy przechowywania dokumentacji niearchiwalnej kat. B określa jednolity rzeczowy wykaz akt dla organów gmin i związków międzygminnych z 2003 roku. 0,05 mb. to ok. 17 kopert. Są tam wszystkie wnioski wraz ze zdjęciami, które dana osoba składała o wydanie dowodu osobistego. Archiwum Państwowe bez problemu wyrazi zgodę na zniszczenie tej dokumentacji po upływie 10 lat od roku, w którym zmarła dana osoba. Dokumentacja ta stanowi doskonałe...
Źródło: wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?t=481


Temat: ARCHIWIZACJA!
Misiu okresy przechowywania dokumentacji rachunkowej masz określone w ustawie o rachunkowości, ale nie podam Ci Dzienika Ustaw bo nie pamiętam, wystarczy wrzucić na pierwszą lepszą wyszukiwarkę nazwę ustawy i uważnie przeczytać. Pozdrawiam.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=10693